Výhradný distribútor značiek pre Slovensko:

Richard Varga,

je  najúspešnejším slovenským reprezentantom v Triatlone a zároveň reprezentantom Slovenska na letných Olympijských hrách v Londýne 2012. prvých Európskych hrách v Baku 2015 a nadchádzajúcich Olympijských hrách RIO 2016.

Richard začínal svoju športovú kariéru ako plavec, nakoľko ako syn plaveckej trénerky trávil v bazéne pomerne veľa času. Už ako junior patril medzi najlepších slovenských plavcov a vytváral a prekonával juniorské i seniorské slovenské rekordy vo viacerých disciplínach. Bol úspešným plaveckým reprezentantom na niekoľkých európskych a svetových podujatiach a ako junior aj na pretekoch Olympijských nádejí v Amerike.

Po vzore svojho staršieho brata si popri plávaní vyskúšal na domácich podujatiach aj amatérsky triatlon, ktorý si zamiloval a neskôr sa rozhodol naplno na tento šport presedlať.

Od svojich 19 rokov sa triatlonu venuje profesionálne a trvalo sa udržuje medzi svetovou špičkou na pretekoch i v ITU Rankingu.

V roku 2012 sa Richard zapísal do histórie na londýnskych olympijských hrách, kde sa stal historicky najúspešnejším slovenským olympijským triatlonistom. Popri 55. najlepších triatlonistoch sveta sa umiestnil na 22.mieste.

Výborné výkony zo sveta plávania dokázal Richard preniesť aj do triatlonu, kde je považovaný za najrýchlejšieho plavca, čo znamená, že po prvej disciplíne (1500 m plávanie) vybieha z vody ako prvý. Rovnako tomu bolo aj na Olympiáde, Majstrovstvách sveta, Majstrovstvách Európy i väčšine svetových a európskych podujatiach.

Richard vyhral svoj prvý svetový titul v roku 2010 v Budapešti, kedy sa stal Majstrom sveta v Akvatlone (kombinácia behu a plávania). Označenie najrýchlejšieho plavca potvrdil aj o 2 roky neskôr v Aucklande, kde získal 2.titul Majstra sveta, o rok na to dominoval v Londýne a v roku 2015 v Chicagu, kde zavŕšil svoju dominanciu v tomto športe a stal sa štvornásobným Majstrom sveta.

Pravidelnou účasťou na okruhu ITU Svetovej série, medzi jeho top výsledky patria:

6.miesto ITU World Triathlon Series Kitzbuhel 2013
6.miesto World Cup Cartagena 2014
7.miesto ITU World Triathlon Series Auckland 2015

Rovnako získal 2.miesto na majstrovstvách Európy do 23 rokov v Španielskom Aguilase.

Richardove pôsobivé výkony a výsledky na medzinárodnej scéne si na Slovensku vyslúžili ocenenie Triatlonista roka 7 krát po sebe. O tomto ocenení každoročne rozhoduje porota zložená z novinárov a slovenských športových odborníkov.

Richard je v súčasnej dobe členom Športového klub polície a členom Top tímu slovenských športovcov a reprezentantov.

Počas jeho tréningu a prípravy na svetové podujatia, taktiež študoval na Univerzite Komenského v Bratislave a v roku 2014 získal titul Bc. Tréner Triatlonu.

Vo svojom voľnom čase Richard rád číta, vychutnáva si dobré jedlo a spánok, a trávi kvalitný čas s priateľmi a rodinou.

Cieľom v súčasnej sezóne je potvrdiť stúpajúci trend vo výkonnosti, zlepšiť umiestnenie sa na vrcholových svetových podujatiach v prvej desiatke a úspešne reprezentovať na Olympijských hrách Rio 2016.

 

Aktuality

 • 06.03.2017
  Pozývame Vás na výstavu Motocykel 2017, ktorá sa uskutoční od 9. - 12. marca 2017 v priestoroch bratislavskej Incheby.Môžete sa tešiť na premiéru nového Karma...
 • 26.01.2017
  Odmeňujeme Vás za najlepšie fotografie!Sleduj goprosk na instagreme. Označ svoju GoPro fotku hashtagom #goprosk a vyhraj! 
 • 22.12.2016
  Vážení zákazníci, obchodní partneri, od 23.12.2016 do 09.01.2017 bude naša prevádzka a vybavovanie objednávok OFFLINE z...
 • 21.11.2016
  Práve vychádza nová verzia aplikácie Quik pre počítač 2.1. Hlavnou novinkou v aplikácii je možnosť merania telemetrie.Teraz môžte do videa pridať informácie...
 • 12.10.2016
  Pozývame Vás na výstavu AUTOSALON 2016,  ktorá sa uskutoční od 13. - 16. 10. 2016 v priestoroch Agrokomplexu v Nitre. Môžete sa tešiť na premiéry...

Špeciálna ponuka

Výhodná cena

GoPro Portable Power Pack

S použitím 6,000mAh Prenosného Napájacieho Zdroja môžete...
74.99 €
64.99€
Zľava

GoPro The Frames (Pre HERO Session)

The Frames uľahčuje pripojenie Vašej HERO Session ku...
44.99 €
44.99€

OFICIÁLNE PREDAJNÉ MIESTA

GoPro na Slovensku
shape1
* špecializovaný predajca GoPro

kosicky zilinsky presovsky banskobystricky Nitriansky trnavsky bratislavsky trenciansky

Hore